Підтримка батьків під час війни

ЩОБ ДОПОМОГТИ ДІТЯМ,  БАТЬКАМ ТА ОПІКУНАМ ЗНИЗИТИ РІВЕНЬ СТРЕСУ, ВПОРАТИСЯ З ЕМОЦІЙНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ ТА ПІКЛУВАТИСЬ ПРО ЗДОРОВ'Я, БЕЗПЕКУ ТА РОЗВИТОК ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ, МИ ПУБЛІКУЄМО РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ ТА КОРИСТНІ МАТЕРІАЛИ. ЦЕ ВАША ДИТЯЧА ТОЧКА "СПІЛЬНО" ВІД ЮНІСЕФ.

БАГАТО МАТЕРІАЛІВ  НА ОФІЦІЙНИХ КАНАЛАХ ЮНІСЕФ УКРАЇНА У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ, ДОЛУЧАЙТЕСЬ! wym-1661530003656

ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ В НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ ІГРИ ТА ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ У НЕЗВИЧНИХ ОБСТАВИНАХ wym-1661530338745

«ДИТЯЧИЙ САДОК ОНЛАЙН» ВІД НУМО, ЗА ПІДТРИМКИ ЮНІСЕФ, МОН ТА MEGOGO ЗАПРОШУЄМО ДОШКІЛЬНЯТ НА ЦІКАВІ ТА КОРИСНІ ОНЛАЙН ЗАНЯТТЯ! wym-1661530407570

ЯК ПІДТРИМАТИ ТА ЗАСПОКОЇТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ? wym-1661530547968

КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Боротьба між дітьми у родині

Шановні батьки!

Звісно, мова йде про постійні сварки та боротьбу між братами та сестрами у родині.

Однак наявність більш ніж однієї дитини у родині надає нові можливості, котрі допомагають дітям зрозуміти багато речей. Вони будуть вчитися, як ділитися, як дружити, як любити і жити з іншими, як співпрацювати зі своїми братами і сестрами. Є багато позитивного у наявності декілька дітей, хоча багато батьків скажуть: «Тільки не у моїй родині!»

Не загрожувати та не тиснути!

Ця безперервна боротьба між рідними братами і сестрами – одне з головних розчарувань для батьків. Вони бачать, що будь-які спроби налагодити відносини не працюють. Тоді їх типовою реакцією на сварки між дітьми стає крик: «Досить! Ви зводите мене з розуму!» чи погрози та звинувачення. Подібні реакції тільки розпалюють ще більше.

Сварки між братами та сестрами: що робити? - Моє здоров'я

Варіант 1. Не втручатися

Замість того, щоб реагувати на боротьбу криком, батьки можуть відсторонитися від конфлікту. Таким чином, ви дасте можливість дітям самостійно владнати сварку. Пізніше, коли всі заспокоються, батьки можуть навчити, як вести перемовини. Вчить свою дитину говорити: «Я даю тобі це, а ти мені те». Це допоможе розвинути навички налагодження взаємовигідних відносин, що знадобиться у подальшому житті.

Варіант 2. Довіритися дітям

Інша річ, яку можуть зробити батьки – це показати дітям упевненість у тому, що малюки можуть вирішувати суперечку самостійно. Скажіть: «Я бачу двох дітей та одну ляльку і знаю, що ви обидва зможете поділити її так, що вдвох залишитесь задоволені». Повірте у це та вийдіть з кімнати. Ви будете здивовані, діти розберуться самі.

Вариант 3. Брати участь у поділі

Батьки також можуть прийняти участь у поділі іграшки. Присядьте, простягніть руку та попросіть її собі. Діти віддадуть Вам іграшку. Поділившись із вами, вони вирішать конфлікт між собою та навчаться ділитися.

Варіант 4. Показати приклад

Діти – це наше відображення, ми для них великий авторитет, і у ранньому дитинстві вони просто копіюють наші дії та вчинки. Такі особливості дитячої психології. Тому, дуже важливо показати особистим прикладом, як ми виходимо з ситуації, коли треба щось віддати комусь чи чимось поділитися. Якщо Ви однаково виявляєте любов до кожної дитини, то діти будуть так само відноситися до рідних братів та сестер. Пам’ятайте – віддавати іноді набагато приємніше, ніж отримувати. Вчить цьому дітей, коли вони тільки починають робити перші невеликі кроки у своєму житті.

І наостанок, батьки забов’язані співчувати і приймати почуття дітей.

Всі почуття, а не всі дії. Підтримувати бійки та прояви агресії не можно. Батьки можуть сказати: «Ти розсердився на свою сестру за те, що вона зламала твою вантажівку. Вислови свою злість словами, скажи їй, що ти засмучений, але не бийся!». Майте на увазі, що погані почуття повинні вийти перш, ніж ми зможемо дістатися до почуттів добрих. Дайте вийти першим, щоб відчинилися дверцята до других.

Коли батьки реагують на ворожість з ворожістю, вони мимоволі сприяють конкуренції рідних братів та сестер. Однак у подальшому Ваші діти будуть потребувати навичок ведення перемовин та співпраці, які знадобляться їм у роботі, та в особистих відносинах. Батьки можуть вкладати ці важливі для людей навички вже у дитинстві.

Думайте про те, який неймовірний вплив це може надати на життя Ваших дітей!

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Шановні батьки!

1. Найголовніша порада – хвалимо на людях, сваримо наодинці!
  2. Теж важливо – сваримо не дитину, а її вчинки!
  3. Не «нападаємо» на дитину всією родиною!
  4. Не жаліємо відразу, якщо насварив батько, тримаємо нейтралітет… хоча б деякий час.
  5. Радьтесь з дитиною стосовно питань, які мають відношення до Вашої родини: що приготувати до обіду, як краще провести вихідні, яку меблю купити в дім та ін..
  6. Створюйте у родині традицію успішних перемовин. Спитайте свою дитину, що вона відчуває, коли приймає участь у прийнятті рішень нарівні з дорослими.
  7. Давайте будемо говорити нашім дітям про те, як ми їх любимо!
  8. Розмежуйте, для себе в першу чергу, відношення до своєї дитини та до її вчинків.
  9. Розмовляйте з дитиною про її реальні досягнення та про почуття, які у неї виникали під час процесу та при отриманні результату.
  10. Частіше хваліть свою дитину за кожну дрібницю, пояснюючи, за що Ви її хвалите. Давайте їй приємні визначення, закріплюючи добру поведінку: «старанний учень», «творчій хлопчик», «охайна дівчинка», «наполеглива людина» та ін..
  11. Якщо Ваша дитина на Вас образилася, попросить у неї вибачення та скажіть про те, як сильно ви її любите. Батьки, здатні вибачитися перед дитиною, викликають у неї повагу, і відношення стають більш близькими та щирими.
  12. Важливо, щоб дитина вміла гроші рахувати, витрачати, економити, отримувати задоволення від покупок, відноситися відповідально до сімейних грошей, поважати працю  і тих, хто працює. І тоді, коли вона виросте, вона навчиться заробляти гроші та забезпечувати свою родину.