Проблемний семінар "Національно-патріотичне виховання в дошкільному навчальному закладі"

15 жовт. 2018
Мета:активізувати педагогів на творчий пошук найоптимальніших засобів та прийомів національно-патріотичного виховання; формувати навички самостійної роботи з психолого-педагогічною літературою, застосування теоретичних знань на практиці, розвивати вміння аналізувати та систематизувати отриману інформацію.

Одними із найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм. Метою національно-патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків.

У зарубіжних країнах патріотичне виховання є невід'ємною складовою гуманітарної безпеки держави. Там значну увагу приділяють факторам, які впливають на відчуття патріотизму: мові, державним символам, національній аудіо-відео та друкованій продукції, національним героям, національним подіям, нормам поведінки керівництвакраїни, культурі та звичаям народу, системі державної пропаганди.

За останній час на фонікризових явищ у соціально-економічній, політичній, культурній та іншихсферах суспільного життя стався різкий спад в діяльност івиховання підростаючог опокоління, а саме, в напрямку патріотичного виховання. Тому, значна роль у вихованні патріотизму лягла на дошкільні та навчальн іосвітні установи, в рамках яких відбувається духовно-моральне становлення дітей і підготовкаїх до самостійного життя. В даний час в періодне стабільності в суспільстві, виникла необхідність повернутися до кращих традицій нашого народу, до його віковим корінням, до таких вічних понять як рід, родина, Батьківщина. У зв'язку з цим починаючи з дошкільного віку необхідно формувати у дітей високі моральні та морально-психологічні якості, серед яких важливе значення має патріотизм.