13 груд. 2018
З 03.12.2018р. по 07.12.2018р. в дошкільному навчальному закладі №280 пройшов «Тиждень безпеки дорожнього руху».

Протягом тижня діти нашого дошкільного закладу мали можливість якомога більше дізнатися  про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки, значення деяких з них. Під час бесід, розглядання ілюстрацій, читання художніх творів, створення ігрових ситуацій дітям надавалась можливість запам’ятати та вивчити правила безпечних ігор з м’ячем, катання на санчатах, роликах, велосипеді поблизу дороги.

Для того, щоб закріплювати знання дітей та формувати навички дисциплінованого пішохода, дуже важливо організовувати розвивальне середовище з безпеки руху. В кожній групі облаштовано центри дорожнього руху. Практичні знання в куточках безпеки руху на групових макетах , дали змогу створити умови для відпрацювання правильної поведінки дітей на вулиці, автоматизації навичок дисциплінованого пішохода; макети вулиці та перехрестя, обладнані в групових кімнатах, вихователі активно використовують як з навчальною метою, так і за для створення умов для самостійної ігрової діяльності дітей.  Усі знання тут проводяться у формі сюжетно – рольової гри, що заохочує дітей до активної ігрової та рухової діяльності: вони їздять на велосипедах, самокатах, переходять «вулицю» тощо. Гра дітей стає цікавішою, якщо «водії» й «пішоходи» не лише рухаються у визначених напрямках, а «інспектор ДАІ» регулює рух, але в гру включаються й «машини спеціального призначення» - «швидка допомога», «пожежна», «таксі»; «пішоходи» поспішають на роботу, до школи, в магазин тощо.

Також, незабутньою подією для малят стала розвага « Пустощі в лісі, або чого робити не можна» в якій йдеться про правила поведінки на дорозі, вдома, в міському транспорті.

Заняття з малювання, аплікації, ліплення закріпили знання дітей на практиці. Діти знають за яким номером можна викликати швидку допомогу, міліцію. Силами педагогічного колективу виготовлені спеціальні атрибути для сюжетних ігор дітей.

Для попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей для батьків були виготовлені спеціальні пам’ятки, які допоможуть батькам правильно роз’яснювати дітям правила дорожнього руху і прививати навички дисциплінованості на вулицях і дорогах.

Для вихователів проведено консультацію: « Тиждень безпеки дорожнього руху в дошкільному закладі»

Для батьків на інформаційних стендах вивішено інформацію з питань профілактики з питань безпеки дорожнього руху та проведено консультації «Увага, дорога», вихователі впродовж тижня проводили роз’яснювальну, консуьтативну допомогу, індивідуальні та групові бесіди з батьками з даного питання.