До дня Святого Миколая

10 груд. 2022
З 12.12.2022 по 16.12.22 заплановано тематичний тиждень до дня Святого Миколая

Де́нь свято́го Микола́я (також Свя́то свято́го Микола́я, у народі — День МиколиЗимовий Миколай) — день святкування та вшанування пам'яті християнського святого Миколая Мирлікійського (Чудотворця). Ті церкви, що дотримуються григоріанського та новоюліанського календарів, відзначають це свято 6 грудня, а ті, що юліанського — 19 грудня (у XXXXI століттях).
За традицією, цієї ночі Святий Миколай залишає чемним дітям подарунки під подушками. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями та вкидають їх у поштову скриньку, або кладуть на вікно. Чемні діти знаходять під подушкою подарунок, а неслухняні — прутик. Ця різка слугує своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою та виправитися.